» Güncel  » Haberler

HABERLER
MESAJ
 

Belediye Başkanı Basri Ulaş 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“ İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 98. yıldönümünü anıyoruz. 
Mehmet Akif ERSOY, İstiklal Marşı´yla milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuştur. Mehmet Akif ERSOY, halkımızın gönül ve ruh dünyasını, öylesine çarpıcı, öylesine güzel ifade etmiştir ki, İstiklal Marşı onun kaleminden çıkıp milletimize mal olmuştur. O güç dönemlerde toplumun bir ferdi olarak sıkıntıları derinden yaşayan Mehmet Akif, inancını hiçbir zaman kaybetmemiş, Anadolu´yu dolaşarak halkımıza güç ve moral aşılamış, milli mücadeleye değerli katkılarda bulunmuştur.

12 Mart 1921 tarihinde TBMM´de oy çokluğuyla büyük coşku ve alkışlar içinde defalarca okunarak kabul edilen İstiklal Marşı´nın tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak Kurtuluş Savaşı´nı kazandığının belgesidir.

İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Bu vatanın hangi badireler neticesinde kurulduğunu genç nesillere aktarıp çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız.


Bu düşüncelerle, İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Günü´nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde kabulünün 98. yıl dönümünü kutluyor,
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk´ü, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy´u ve tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.Haber Tarihi: 12.03.2019


1234567