» Güncel  » Haberler

HABERLER
BELEDİYE BAŞKANI BASRİ ULAŞ ÜCRETSİZ PAZAR FİLESİ DAĞITTI
 

Çardak Belediye Başkanımız Basri Ulaş, naylon poşet kullanımının doğaya verdiği zararlara dikkati çekmek için Beldemizde perşembe günleri kurulan pazarda vatandaşlara pazar filesi dağıttı.
Belediye Başkanımız Basri Ulaş ve AK Parti Çardak Belde Kadın Kolları Başkanı Firdes Şiner ve üyeleri belediye çalışanları ile birlikte Pazar yerinde pazar filesi dağıtarak naylon poşet kullanımından vazgeçilmesi konusunda vatandaşları bilgilendirdi.
File dağıtımında naylon poşet kullanımının çevreye olan zararına ve kirliliğine dikkat çeken Belediye Başkanı Basri Ulaş, poşetlerin doğada çözülme süresinin en az bin yıl olduğunu hatırlatarak, filelerin hem çevreye faydalı olacağını hem de ekonomiye katkı sağlayacağını ifade etti.
Pazarlar ve alışveriş yerlerinde naylon poşet kullanımının kaldırılması, yerine geri dönüşümü olan, doğal ortamda ayrışan, bio bozunur poşet, bez torba, file gibi malzemelerin kullanılması yönünde başlatılan çevreci kampanyanın önümüzde ki günlerde de devam edeceği bildirildi.
Çardak Belediyesi tarafından yaptırılan pazar filelerine büyük ilgi gösteren vatandaşlar, duyarlı davranışından ötürü Belediye Başkanımız Basri Ulaş´a teşekkür etti.Haber Tarihi: 17.01.2019


1234567