» Güncel  » Haberler

HABERLER
10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı
 

 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80. Yılında Tüm yurtta olduğu gibi Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Beldemizde çeşitli etkinlik ve programlarla anıldı.

Anma programı 10 Kasım sabahı saat 09.00’da Cumhuriyet Parkında Atatürk Anıtına Çelenk sunma törenleri ile başladı..
Belediye Başkan Vekili Özlem Akansu Yıldız, Garnizon Komutanlığı Çardak Mahalle Muhtarları Ali Kartal ve Ali Cankara, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Firdes Şiner, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İrfan Kahya, Cunhuriyet Halk Partisi Belde Teşkilatı, Milliyetçi Hareket Partisi Belde Teşkilatı, Garnizon Komutanlığı Çardak İlköğretim Okulu Ata’nın huzurunda çelenk sunarak protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşların da katılımı ile saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendi sesinden halka seslenişinin yayını ile devam eden programda öğrenci ve öğretmenler bir ülkenin değil bir dünyanın örnek aldığı büyük önder Atatürk’ün neden büyük bir lider olduğunu bir kez daha hatırlattı.
Askeri dehası ve devlet adamlığının yanı sıra çokta bilinmeyen yönlerine ışık tutulan programda Çardak İlköğretim Okulu tarafından şiirler ve şarkıların seslendirilmesi ile son buldu.Haber Tarihi: 12.11.2018


123456