» Güncel  » Haberler

HABERLER
MESAJ
 

Belediye Başkanı Basri ULAŞ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Bir Kutlama Mesajı Yayınladı,

Cumhuriyet, her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bir Milletin, Milli bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur.

Kazanılan bu zafer, Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyet rejimini armağan etmiştir. Bugün, onur ve gururla 95. Yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz demokrasi, hukuk devleti, insan hakları, sosyal devlet gibi medeni ve çağdaş devletlerin ilkeleri ile taçlanarak dünyada saygın bir konuma gelmiştir. Hızlı bir dönüşüm ve gelişim içerisindeki dünyada Türkiye´nin ehemmiyeti her geçen gün artmaktadır. Ülkemiz politik ve iktisadi potansiyeliyle sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp, küresel bir güç haline de gelmektedir.

Millet olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birbirimize kenetlenmemiz halinde çok daha güçlenerek, aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bütün kahramanlarımızı şükranla anıyor, Devlet ve Millet olarak yarınlarımıza güvenle bakabildiğimiz bir ortamda Cumhuriyetimizin 95. Yılını idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, bütün vatandaşlarımızın bu büyük bayramını yürekten kutluyorum" dedi.Haber Tarihi: 26.10.2018


12345